Wetherby Cricket League
Performances of the week
Best this week
  • Batting - 40 or More RunsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 3Runs: 187*Name: Johannes Van EE Team: Scarcroft A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 2Runs: 118*Name: Gareth BottomleyTeam: Saxton
  • Batting - 40 or More RunsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 1Runs: 92Name: Simon DwyerTeam: Kirk Deighton
  • Batting - 40 or More RunsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 2Runs: 89*Name: Gul Fida HussainTeam: Scholes
  • Batting - 40 or More RunsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 4Runs: 81*Name: Paul EastwoodTeam: Kippax Welfare A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 1Runs: 81Name: Angus Campbell Team: Rufforth
  • Batting - 40 or More RunsDate: 12/08/2017Div: Division 3Runs: 78*Name: James LancasterTeam: Walton Park
  • Batting - 40 or More RunsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 1Runs: 75*Name: James WatfordTeam: Barwick in Elmet
  • Batting - 40 or More RunsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 3Runs: 71Name: Simon SmithTeam: Scarcroft A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 4Runs: 70Name: Paul RhodesTeam: Kippax Welfare A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 1Runs: 66Name: Fahad JabbarTeam: Headingley Bramhope
  • Batting - 40 or More RunsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 1Runs: 66*Name: Ben WilliamsTeam: Sicklinghall
  • Batting - 40 or More RunsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 2Runs: 66Name: Arvindshetty NijampureTeam: Crossgates
  • Batting - 40 or More RunsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 3Runs: 65*Name: Stuart BellTeam: Church Fenton A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 4Runs: 64Name: Mark KellyTeam: Ledsham A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 4Runs: 60*Name: Brian BowesTeam: Meanwood A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 4Runs: 53Name: Srinivas IndukuriTeam: Saxton A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 3Runs: 53*Name: Ewan HardyTeam: Barwick in Elmet A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 1Runs: 53Name: Adnan KhanTeam: Scarcroft
  • Batting - 40 or More RunsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 1Runs: 50*Name: Cameron EdwardsTeam: Shadwell
  • Batting - 40 or More RunsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 2Runs: 50*Name: James LeonardTeam: Saxton
  • Batting - 40 or More RunsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 3Runs: 49Name: Rhys Jack LambertTeam: Kirk Deighton A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 1Runs: 47Name: Martin WoodTeam: Sicklinghall
  • Batting - 40 or More RunsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 3Runs: 47*Name: Iftikhar ChaudryTeam: Wetherby
  • Batting - 40 or More RunsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 2Runs: 46Name: Iftakhar HusseinTeam: Thorner Mexborough
  • Batting - 40 or More RunsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 2Runs: 44Name: James GoodallTeam: Kippax Welfare
  • Batting - 40 or More RunsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 4Runs: 44Name: Martin BramleyTeam: South Milford A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 2Runs: 41Name: Muhammed AliTeam: Thorner Mexborough
  • Batting - 40 or More RunsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 1Runs: 41Name: Hayden MortimerTeam: Garforth Parish Church
  • Batting - 40 or More RunsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 1Runs: 40Name: Tashmial HenryTeam: Old Leodiensians
  • Batting - 40 or More RunsDate: 12/08/2017Div: Division 3Runs: 40Name: Ben SollyTeam: Garforth Parish Church A
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 3Wickets: 6 for 23Name: Syed SharifiTeam: Green Hammerton
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 1Wickets: 5 for 38Name: Andrew KellyTeam: Ledsham
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 1Wickets: 5 for 11Name: Thomas DelmontTeam: Ledsham
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 1Wickets: 5 for 31Name: Tashmial HenryTeam: Old Leodiensians
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 1Wickets: 5 for 79Name: Chris CardenTeam: Hillam and Monk Fryston
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 2Wickets: 5 for 23Name: Museji BhoolaTeam: Kippax Welfare
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 2Wickets: 5 for 9Name: Tom Bridge Team: Crompark
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 1Wickets: 4 for 31Name: Jacob K Peter Team: Old Leodiensians
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 4Wickets: 4 for 25Name: Prakash VeerasamyTeam: Saxton A
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 2Wickets: 4 for 39Name: Matt StupplesTeam: Crossgates
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 2Wickets: 4 for 10Name: Gul Fida HussainTeam: Scholes
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 2Wickets: 4 for 25Name: Steve CohenTeam: Scholes
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 1Wickets: 4 for 26Name: Tom ConboyTeam: Garforth Parish Church
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 2Wickets: 4 for 32Name: Ian LongTeam: Meanwood
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 1Wickets: 4 for 37Name: Jim LedgewayTeam: Rufforth
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 12/08/2017Div: DIVISION 2Wickets: 4 for 33Name: Puneet JoharTeam: Long Marston

U11 Representative Cricket

Team Manager - Raymond Budd (Barwick in Elmet)

YORKSHIRE JUNIOR CRICKET FESTIVAL - 2017 Fixtures


UNDER 11s fixtures

Group A - Barnsley, Doncaster, Hambleton, Leeds, Pontefract

Group B - Aire-Wharfe, Huddersfield, Upper Airedale, Wetherby

Group C - Nidderdale, North Yorkshire, Scarborough, York

Group D - Bradford, Halifax, Heavy Woollen, East Yorkshire, Sheffield

Sunday 18 June

Pontefract v Leeds

Barnsley v Hambleton

Halifax v Heavy Woollen

East Yorkshire v Bradford

Sunday 25 June

Leeds v Doncaster

Pontefract v Barnsley

Heavy Woollen v Sheffield

Halifax v East Yorkshire

Sunday 2 July

Doncaster v Pontefract

Leeds v Hambleton

Wetherby v Huddersfield

Aire-Wharfe v Upper Airedale

Nidderdale v Scarborough

North Yorkshire v York

Sheffield v Halifax

Heavy Woollen v Bradford

Sunday 9 July

Barnsley v Leeds

Hambleton v Doncaster

Upper Airedale v Huddersfield

Wetherby v Aire-Wharfe

Scarborough v North Yorkshire

York v Nidderdale

East Yorkshire v Heavy Woollen

Bradford v Sheffield

Sunday 16 July

Doncaster v Barnsley

Hambleton v Pontefract

Huddersfield v Aire-Wharfe

Upper Airedale v Wetherby

Scarborough v York

North Yorkshire v Nidderdale

Sheffield v East Yorkshire

Bradford v Halifax

Sunday 23 July

Winner Group D v Winner Group B (hosted by winner of group D)

Winner Group A v Winner Group C (hosted by winner of group A)

Sunday 30 July


Final at Spofforth CC - HG3 1BA - venue to be confirmed

.

Player Pool

There are currently
4 players available

Check Now
AIS© 2017